ترجمه متن چینی به فارسی در رشته های مختلف

آیا تا کنون برای برقرای روابط دوستانه و تجاری خود به مترجم چینی نیاز پیدا کرده اید؟ آیا بر اهمیت فراگیری زبان چینی و جایگاه مترجم چینی به فارسی واقف هستید؟ آیا علاقه ای به شناخت کشور چین و آگاهی بیشتر از فرهنگ این کشور کهن دارید؟ اگر تمایل به فراگیری زبان چینی و فعالیت به عنوان یک مترجم چینی را دارید با ما در این مقاله همراه باشید تا علاوه بر آگاهی از اهمیت فراگیری زبان چینی و جایگاه مترجم چینی، اطلاعاتی را در مورد کشور پهناور و کهن چین به دست آورید.

ترجمه قرارداد چینی

ترجمه قرارداد از یکی از مهمترین انواع ترجمه می باشد زیرا هر کدام از کلمات و جملات  قرارداد می تواند بار معنایی متفاوتی داشته باشد و در صورتیکه هر کدام از طرفین قرارداد کلمه ای را به نفع خود تغییر دهد، طرف دیگر معامله متحمل ضررهای بسیاربزرگی خواهد شد بنابراین تمرکز و دقت مترجم در هنگام ترجمه قراردادها از اصولی ترین نکات می باشد.

مهمترین نکات در ترجمه قرارداد چینی:

 • به هنگام ترجمه رسمی قرارداد و اسناد حقوقی وجود مهر و امضای شرکت و یا ارگان قید شده در داخل قرارداد ضروری می باشد در غیراینصورت متن موردنظر قابلیت ترجمه را نخوهد داشت.
 • در مواقعی که ترجمه قرارداد چینی مربوط به  شرکت خصوصی می باشد،  مهر و امضای مدیرعامل و روزنامه رسمی ضروری می باشد.
 • چنانچه قراردادهای رسمی که مرتبط به صادرات و واردات می باشند نیاز به ترجمه داشته باشند، مهر و امضای اتاق بازرگانی چین الزامی می باشد.

ترجمه سایت و بومی سازی به چینی

در این روزها که سطح روابط و مبادلات تجاری بین کشورهای ایران و چین بیش از هر زمان دیگری است. لازم است که کسب و کارها با ترجمه سایت خود و بومی سازی آن به زبان چینی، این بستر را فراهم آورند که چینی زبانان به راحتی بتوانند با محصولات آن ها آشنا شوند و در نتیجه برند کسب و کارهای ایرانی برای چینی ها آشنا و معرفی شود..

در واقع کسب و کارهای ایرانی می توانند با فراهم آوردن امکان ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی و بومی سازی سایت خود به این زبان، آن ها را با محتوا و مطالب سایت خویش آشنا نموده و با این روش کسب و کار خویش را بیشتر و  بهتر از گذشته توسعه و رونق بخشند. سهم زبان چینی در اینترنت بعد از زبان انگلیسی بیشترین مقدار و به اندازه ۱۹٫۳ درصد می باشد. لذا با ترجمه فارسی به چینی این سایت ها می توان به خوبی کسب و کار خود را رونق و گسترش داد.

برخی سایت های مخصوص ترجمه، می توانند به عنوان مترجم چینی عمل نموده و سایت های مربوطه را به زبان چینی ترجمه نمایند. لازم به ذکر است که کسب و کارهای ایرانی بهتر است که سایت های چینی مرتبط با کسب و کار خود راشناسایی کرده و آن ها را ترجمه چینی به فارسی نمایند. لذا کسب و کارهای ایرانی برای پیشرفت روزافزون خویش نیاز وافری به مترجم چینی به فارسی دارند. دارالترجمه نیک آماده ارائه هرگونه خدمات در رابطه با ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی می باشد.

ترجمه کاتالوگ و بروشور چینی

بروشور یا کاتالوگ، چگونگی استفاده محصول را بیان می کند و به نوعی شناسنامه محصول می باشد. کسب و کارها با ترجمه چینی به فارسی کاتالوگ و بروشور محصولات این کشور می توانند با بررسی کاتالوگ محصول مشابه شرکت خود، نقاط قوت وضعف خود را بیابند و در عرصه بین الملل بهتر ظاهر گردند. برای این کار می توان از مترجم چینی ماهر و خبره استفاده نمود. در واقع جهت رسیدن به نتیجه مطلوب می بایست از مراکز و افرادی که به صورت تخصصی به عنوان مترجم چینی به فارسی و بالعکس فعالیت می نمایند، کمک گرفت. دارالترجمه نیک، با دارا بودن افراد حرفه ای در زمینه ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی آماده ارائه خدمات تخصصی مربوط به ترجمه زبان چینی می باشد.

 ترجمه فنی و تخصصی

همانطور که قبلاً ذکر شد، روابط ایران با چین روز به روز در حال افزایش می باشد. لذا ترجمه موارد مربوط به کسب و کارها ازجمله سایت، کاتالوگ و… به زبان چینی و بالعکس می تواند برای رسیدن به موفقیت بسیار راهگشا باشد. اما نکته حائز اهمیت در این مورد، استفاده از ترجمه فنی و تخصصی در این موارد می باشد. بنابراین برای این کار می بایست از مراکز و افرادی که در این زمینه توانمندی و سابقه دارند، استفاده نمود. امروزه مراکز زیادی در این زمینه فعالیت می کنند، دارالترجمه نیک یکی از متخصص ترین و معتبرترین مراکز فعال در زمینه ترجمه زبان چینی به فارسی و فارسی به چینی می باشد.

اعزام مترجم همراه چینی

امروزه ترجمه به صورت همزمان و همچنین اعزام مترجم همراه به عنوان تخصصی ضروری و ویژه محسوب می گردد. خدمات مربوط به ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی به صورت همزمان و حضوری در دارالترجمه نیک ارائه می شود. کاربران کافی است با انتخاب نمودن تاریخ و ساعت مورد نظر خود به آسانی از تخصص و خدمات مترجم به صورت همزمان در نمایشگاه، همایش، سمینار و جلسه استفاده نمایند. مترجمان متخصص در دارالترجمه نیک آماده ارائه خدمات ترجمه شفاهی و ترجمه همزمان به صورت تلفنی و حضوری می باشند.

 هزینه ترجمه چینی

گفتنی است که به طور معمول هزینه ترجمه چینی به صورت کلمه ای، خطی و صفحه ای محاسبه می گردد. در واقع استفاده از نرم افزار برای شمارش و تخمین تعداد کلمات در فایل ارسال شده توسط کاربر بهترین روش محاسبه هزینه ترجمه می باشد. لذا شما می توانید به راحتی با ارسال فایل مورد نظر خود به دارالترجمه نیک از هزینه ترجمه آن مطلع گردید.

اهمیت و کاربرد زبان چینی

شاید برای شما جالب باشد بدانید که از لحاظ گویش زبان در دنیا زبان چینی جایگاه دوم را از آن خود دارد. زبان چینی با اینکه پرگویش می باشد اما جزء سخت ترین زبان های دنیا هم به شمار می رود. امروزه جایگاه اقتصادی کشور چین در دنیا بر کسی پوشیده نیست و کشور چین به زودی بر اقتصاد دنیا سلطه پیدا خواهد کرد و قدرت اول جهان خواهد شد کما اینکه در سال های اخیر به سرعت در حال رسیدن به قله می باشد.

در ایران اما نیاز به یادگیری زبان چینی اهمیت بیشتر و مضاعف تری پیدا می کند و این مسئله به دلیل روابط قوی ایران با چین به ویژه در زمینه تجاری که بالغ بر ده میلیارد دلار در هر سال ارزش دارد، می باشد. اکنون چینی ها در حال انجام پروژه های گوناگون زیادی در زمینه های فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی و راه سازی در ایران هستند و تا الان ایران با هیچکدام از کشورها تا این اندازه روابط گسترده تجاری نداشته است. ضرورت وجود و حضور افرادی در درون ایران که شناخت نسبتاً کامل و جامعی از کشور چین به عنوان یک شریک تجاری برای برقرار نمودن روابط صحیح و اصولی تجاری و همچنین روابط فناورانه و تکنولوژیک بیش از پیش احساس می گردد.

لذا فراگیری زبان چینی برای ایرانی ها دارای اولویت و اهمیت بالایی است تا بتوانند با فراگیری این زبان افزون بر تسهیل نمودن کارها، سود زیادتری را در این روابط تجاری با کشور چین به دست آورند.

اقدامات کشور چین در جهت ارتقای زبان چینی

لازم به ذکر است که کشور چین در حال انجام سیاست هایی به منظور تبدیل کردن زبان کشور خود به جایگاه دوم زبان در جهان است. مسئولان و سیاست گذاران کشور چین در راستای این سیاست ها، اقدام به جذب دانشجو به تعداد بالغ بر ۴۰ هزار نفر از ۱۸۲ کشور از سراسر جهان نموده اند.

در واقع این کشور در سال ۲۰۱۵ به این تعداد دانشجو که افزون بر ۸۰ درصد از آن ها می بایست به زبان چینی تحصیل نمایند، بورسیه تحصیلی اعطا نموده است و با انجام این عمل گام بلندی را در راستای تبدیل کردن زبان کشور خود به دومین زبان مهم دنیا برداشته است. گفتنی است که کشور چین با تأسیس و راه اندازی مؤسسه فعال کنفوسیوس که علاوه بر فعالیت در درون خاک چین در خارج از آن هم فعالیت دارد، به فکر توسعه زبان کشور خود در سراسر دنیا می باشد. در حقیقت با تأسیس و راه اندازی این مؤسسه به تعداد تقریبی ۵۰۰ عدد در ده ها کشور در سراسر جهان که اکنون تقریباً ۴ میلیون دانشجو در خود جای داده اند، به این سیاست کمک می نمایند.

جایگاه فعلی زبان چینی در ایران

در حقیقت زبان چینی، زبان اقتصاد در آینده خواهد بود و هر کس اقدام به فراگیری این زبان نماید بدون شک در آینده ای نه چندان دور به سود و موفقیت زیادی دست خواهد یافت. نکته حائز اهمیت این است که اکنون در کشورمان ایران، زبان چینی به تازگی مورد توجه واقع شده است و در حقیقت یک زبان نوپا می باشد. این زبان از لحاظ نوپایی به گونه ای است که تا همین اواخر فقط دانشگاه شهید بهشتی، به این رشته پرداخته بود و دانشگاه تهران هم چند ترمی این زبان را آن هم به عنوان زبان دوم دیگر رشته ها ارائه می داد و آموزش زبان چینی هم در آموزشگاه های تهران و به تعداد بسیار محدودی برگزار می گردید.

ولی امروز به دلیل استقبال و نیاز جوانان، دانشجویان، صاحبان شرکت های فعال در زمینه تجارت و… به کلاس های فعال در زمینه زبان چینی، آموزشگاه هایی در سراسر ایران اقدام به آموزش و تعلیم این زبان پراهمیت پرداخته اند. بنا به این دلیل که شرکت ها و مردم کشور چین علاقه ای به یادگیری زبان انگلیسی ندارند، شرکت های ایرانی که زبان انگلیسی را به خوبی می دانند برای برقراری روابط تجاری با چینی ها نیازمند وجود مترجم چینی و در حقیقت نیازمند کسی که  ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی را انجام دهد، می باشند.

با توجه به نکات بیان شده، به همه افرادی که قصد پیشرفت شغلی و دستیابی به موفقیت در سال های آینده را دارند، پیشنهاد می گردد که بدون از دست دادن وقت، فراگیری زبان چینی را شروع نمایند و حتی به اهمیت جایگاه یک مترجم چینی بیندیشند و توجه به این امر را در برنامه های خود قرار دهند.

حقایقی راجع به چین و همینطور زبان چینی

کشور کهن و پهناور چین دارای حقایق و نکات قابل توجهی است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

کشور چین، کشوری شرق آسیایی است که مهم ترین قطب گردشگری قاره آسیا محسوب می گردد. این کشور به صورت سالانه جمعیت بسیار زیادی از گردشگرهای سراسر جهان را به جهت بازدید از نمایه ها و جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی به خود جذب می نماید. کشور چین دارای جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و چهارصد و سه میلیون نفر می باشد.

کشور چین؛ پرجمعیت ترین کشور دنیا

در واقع این کشور لقب پرجمعیت ترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است و از لحاظ پهناور بودن و وسعت جغرافیایی، با داشتن مساحتی به مقدار ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع کشور چهارم دنیا بعد از روسیه، کانادا و ایالات متحده آمریکا محسوب می گردد. زبان رسمی کشور چین که ماندارین نام دارد از سخت ترین و پرچالش ترین زبان های جهان جهت یادگیری است. گفتنی است که از این زبان در کشورهای دیگری مانند اندونزی، تایوان و سنگاپور استفاده می شود.

اما بیشترین تعداد افرادی که از این زبان استفاده می کنند اهل کشور چین هستند زیرا زبان ماندارین حدوداً از قرن  ۱۴ میلادی به عنوان زبان رسمی کشور چین که لقب پر جمعیت ترین کشور جهان را دارد، بوده است. زبان ماندارین نسبت به زبان های انگلیسی و فرانسوی دارای گرامر بسیار ساده ای بوده و ضرورتی برای مشخص نمودن جنسیت در آن وجود نداشته و افعال نیازی به صرف شدن ندارند. همچنین در این زبان جنبه های مفرد و جمع تفاوت چندانی با هم ندارند. لذا این زبان از لحاظ گرامری جزء ساده ترین زبان ها می باشد.

عجایب کشور هزار رنگ چین

کشور چین علاوه بر موارد بیان شده دارای نکات جالب دیگری شامل موارد ذیل می باشد.

 • زبان رسمی این کشور زبان ماندارین است که فاقد الفبا می باشد.
 • فراگیری زبان ماندارین به دلیل تفاوت آوایی کلمات یکسان با معنای متفاوت، موجب تقویت ذهن می شود.
 • یک نوع نوشتاری به روش رومی در زبان چینی موجود می باشد.
 • جالب است بدانید زبان ماندارین جزء زبان های رسمی سازمان ملل محسوب می گردد.
 • کشور چین از لحاظ صادرات رتبه نخست در دنیا و از لحاظ واردات رده دوم را در جهان دارا می باشد.
 • محل سکونت بالغ بر سی و پنج میلیون نفر از جمعیت چین کماکان در غار می باشد.
 • بیش از سی درصد از علت آلوده بودن هوای شهر سانفرانسیسکو به کشور چین مربوط می باشد.
 • به علت تبدیل شدن ۵ محدوده از زمان به محدوده واحد زمانی در کشور چین، در بعضی از مناطق این کشور طلوع خورشید در ساعت ۱۰ صبح اتفاق می افتد.
 • در سال های اخیر به طور میانگین ۳۵ میلیون  نفر از مردان، زنی برای ازدواج نمی یابند.
 • در کشور چین محصولات و لوازم بهداشتی و آرایشی به اجبار اول روی حیوانات مورد آزمایش قرار می گیرند.
 • مردم در این کشور فقط می توانند از اینترنت ملی استفاده کنند و به اینترنت جهانی اصلاً متصل نیستند.

سخن آخر

همانطور که پیش تر ذکر شد کشور چین در حال فتح قله های اقتصادی جهان می باشد و به زودی به قدرت اول جهان در این زمینه تبدیل می گردد. از طرفی دیگر هم کشور چین در پی گسترش تبادلات تجاری خود با ایران می باشد. لذا ایرانی ها می بایست یادگیری زبان چینی را به اولویت های خود تبدیل کنند.

کشور ایران می بایست جهت سود بردن از روابط خود اقدام به تربیت مترجم چینی نماید. زیرا داشتن مترجم چینی به تعداد زیاد و به صورت حرفه ای می تواند سهم ایران را در این روابط پررنگ تر نماید. از نگاه دیگر نیز افرادی که به عنوان مترجم چینی فعالیت می کنند، موفقیت های شغلی زیادی کسب می نمایند.

دفتر ترجمه نیک با همکاری مترجمان زبان چینی ، ارائه دهنده انواع خدمات ترجمه تخصصی چینی به اشخاص و شرکت ها می باشد. یکی از خدماتی که دفتر ترجمه نیک با کمک مترجمان مسلط به هر دو زبان چینی و فارسی ارائه می دهد ترجمه چینی به فارسی و ترجمه فارسی به چینی در تمام زمینه‌های تخصصی و عمومی است.

از جمله مزایای ترجمه ی چینی در دفتر نیک کیفیت بالا و سفارش اینترنتی ترجمه می باشد. ترجمه حرفه ای زبان چینی در دارالترجمه نیک ما تنها با مترجمینی کار می کنیم که سالها تجربه حرفه ای دارند واسناد ترجمه شده چینی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به شما تحویل خواهیم داد. دفتر ما ارائه دهنده خدمات ترجمه چینی به فارسی و بالعکس انواع پروژه های تخصصی ، از جمله ترجمه اسناد حقوقی ، ترجمه مقالات علمی ، ترجمه مکاتبات تجاری، قراردادها و … می باشد. آیا به ترجمه مدارک خود به زبان چینی نیاز دارید؟ تیم مترجمان ما می تواند طی یک روز اسناد ، مکاتبات و ایمیل های کوتاه شما را با بهترین کیفیت ترجمه کند. اگر مایل به استفاده از خدمات ترجمه ما هستید ، متون خود را برای ارائه قیمت از طریق ایمیل یا واتساپ برای ما ارسال کنید.

جدول خدمات چینی

جدول چینی

 • ترجمه غیر رسمی فارسی به چینی نیاز به تائید دادگستری و وزارت خارجه ندارند و شامل موارد زیر می باشد:

ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی متون بازرگانی ، ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی متون صنعتی، ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی مقالات، ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی قرارداد،  ترجمه فارسی به چینی وب سایت ، ترجمه فارسی به چینی بروشورو کاتالوگ، ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی شناسنامه، ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی کارت ملی، ترجمه فارسی به چینی پاسپورت، ترجمه فارسی به چینی سند ملک، ترجمه فارسی به چینی اجاره نامه، ترجمه فارسی به چینی ریزنمرات، ترجمه فارسی به چینی دانشنامه ها، ترجمه فارسی به چینی گواهی نامه های فنی و حرفه ای ، ترجمه فارسی به چینی مکاتبات بازرگانی ،ترجمه فارسی به چینی روزنامه رسمی،  ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی پرینت حساب بانکی، ترجمه فارسی به چینی کارت بازرگانی .