زبان چینی, کشور چین, مقالات

کلاس زبان چینی بازرگانی

کلاس زبان چینی بازرگانی

 در سال‌های اخیریادگیری زبان چینی طرفدارن بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از زبان چینی به عنوان زبان آینده اقتصاد دنیا یاد میکنند که با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر کشور چین، مسئاله دور از ذهنی نیست. به همین دلیل، یادگیری این زبان می تواند مسیر رسیدن به اهداف شغلی و تحصیلی افراد  را تا حد زیادی تسهیل ‌کند.

ویژگی های کلاس زبان چینی بازرگانی

آموزش کلاس زبان چینی متشکل از سطوح مبتدی تا پیشرفته است.

یعنی حتی برای سطح مقدماتی و بدون داشتن پیشینه ای، آموزش های لازم برای شما تدارک دیده شده است.

موارد ذیل جهت آشنایی شما عزیزان با برخی از ویژگی های این دوره نگارش شده است.

 • لهجه و گویش غالب مورد استفاده مدرس، همان گویش متداول زبان چینی ماندارین میباشد.
 • آموزش ها مکالمه محور و برای آماده کردن شما در مکالمات کاربردی می باشد، در عین حال هر چهار تسک زبانی اعم از صحبت کردن، گوش دادن، نوشتن و خواندن در دوره پوشش داده می شود.
 •  از وسایل کمک آموزشی در کنار کتاب آموزش زبان چینی کلاس برای شما استفاده میگردد یا جهت تمرین شخصی شما منابع متعدد معرفی خواهد شد.
 • تدریس قواعد دستور زبان همگام با افزایش دایره لغات و مکالمات شما صورت می گیرد.
 • آماده سازی شما برای مکالمه در جلسات و مناسبات تجاری
 • کلاس های زبان چینی به صورت مجازی  برگزار می گردد.
ویژگی های کلاس زبان چینی بازرگانی

سرفصل های آموزشی کلاس زبان چینی

 • آواها و نگارش زبانی
 • ساختار جملات
 • خرید و واحد پول
 • افعال پرکاربرد روزمره و در جلسات
 • مکالمات ساده در جلسات تجاری
 • معرفی خود در شرکت
 • آماده شدن برای مصاحبه کاری به زبان چینی
 • نمایشگاه های تجاری و ارائه کارت های تجاری

کتاب های آموزشی مورد استفاده در کلاس زبان چینی بازرگانی

بسته به اهداف و سطح زبان چینی شما منابع آموزشی متفاوت خواهد بود. بهتر است در این مورد با مدرسین مشورت نموده و سپس اقدام به خرید کتب و منابع مورد نیاز نمایید. اما به طور کلی سری کتاب های زیر تدریس می شوند:

 • کتاب زبان چینی بازرگانی راه ابریشم نو
 • سری کتاب های راه موفقیت
 • کتاب startup business Chinese
 • کتاب open for business

البته ممکن است مدرس منابع دیگری را نیز پیشنهاد دهد و یا منابع دیگری برای یادگیری بهتر به شما معرفی کند.

سرفصل های آموزشی کلاس زبان چینی

اما چرا کلاس آموزش زبان چینی به عنوان زبان دوم حائز اهمیت است؟

مهم برای مسافرت و کشف دنیای جدید

زبان ماندارین در نواحی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و جمعیت بسیاری از مردم به این زبان صحبت می کنند. پس اگر به دنبال یک سفر سرگرم کننده به کشور چینی زبان هستید، خوب است یادگیری این زبان را در برنامه خود داشته باشید.

پر استفاده ترین زبان جهان

زبان چینی یکی از بزرگترین زبان های دنیا به شمار می رود.  زبان اول حدوداً یک پنجم جمعیت جهان، چینی است. با یادگیری این زبان شما می توانید  با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید.

اهمیت بالای آموزش  زبان چینی در اقتصاد و تجارت

 از دیگر دلایل براهمیت یادگیری آموزش  زبان چینی کلاسبه عنوان زبان دوم ، اهمیت کشورهای چینی زبان از نظر اقتصادی است. سنگاپور ، تایوان، هنگ کنگ و چین از کشورهایی هستند که از زبان چینی استفاده می کنند. بی شک تعامل  به زبان چینی ، امکان تجارت با کشور های مذکور را تسهیل خواهد کرد.چراکه تجارت و معامله با  افراد و شرکت های چینی بدون مترجم ممکن نیست و صحبت کردن به زبان چینی، شانس مذاکره‌ و انعقاد قرارداد را در معاملات تجاری افزایش می دهد.

شناخت بیشتر فرهنگ باستانی

شناخت فرهنگ کهن چین از دیگر دلایلی است که می تواند افراد را برای یادگیری این زبان ترغیب کند.  با یادگیری عمیق این زبان  قادر خواهید بود سفر اکتشافی خود را به یکی از باستانی ترین ادبیات جهان، آغاز کنید.

آموزش کلاس زبان چینی ، برای ایجاد و گسترش کسب‌وکار

پیشرفت اقتصادی و تجاری چین و افزایش ارتباطات میان ایران و این کشور بر کسی پوشیده نیست. اگر شما هم قصد راه اندازی تجارت با شرکت های چینی دارید، یادگیری این زبان را در برنامه زندگی خود بگنجانید. زبان‌ چینی به ویژه زبان چینی بازرگانی برای پیدا کردن شرکای تجاری، شبکه سازی، امضای قرارداد، و حفظ روابط تجاری کمک شایانی به شما خواهد کرد.

اما چرا آموزش زبان چینی کلاس به عنوان زبان دوم حائز اهمیت است؟

کلاس زبان چینی برای چه کسانی مفید است؟

 1. دانشجویان و افرادی که قصد دارند رزومه خود را خاص تر کنند

 حقیقت آن است که دانستن زبان چینی شما را در تحصیل و کار خاص‌تر می‌کند!

دانش زبان چینی و داشتن مهارتی که بسیاری از آن بی بهره هستند، می تواند نقطه عطفی در رزومه شما باشد. امروزه عده زیادی قادر به تکلم به یکی از زبان‌های اروپایی و عمدتا انگلیسی هستند. این در حالی است که علی رغم احساس نیاز بالا به کلاس زبان چینی، عده معدودی از این مهارت برخوردارند. پس اگر می‌خواهید در رزومه‌ خود مهارتی داشته باشید که شما را از سایر رقبا متمایز کرده و در معرض توجه کارفرمایان و صاحبان کسب و کار قرار دهد، یادگیری زبان چینی را جزو اولویت های خود قرار دهید.

در اختیار داشتن مهارت زبان چینی علاوه بر خاص شدن رزومه‌ کاری-تحصیلی شما،فرصت‌های متعددی را هم پیش‌روی شما قرار خواهد داد. مظالعه درباره آمارهای اقتصادی کشور چین، اطلاعات خوبی درباره سرعت رشد اقتصادی این کشور را نشان می دهد. سرعت رشد اقتصادی بالا باعث شده تا  این کشور پهناور آسیایی  از یک کشور فقیر در چهار دهه گذشته،  اکنون به یک ابرقدرت  اقتصادی در دنیا بدل شود.این کشور توسعه‌یافته ، از مهره های کلیدی زنجیره تامین جهانی است و به طبع یک قطب مهم تجارت مدرن محسوب می شود. به سبب این عوامل، دانستن زبان چینی به یک نیاز روزافزون برای شرکت های تجاری و بین المللی بدل شده وموجب افزایش شانس شما، هم در استخدام و هم در گسترش تجربیات و فرصت های تجاری می شود.

در عصر کنونی اهمیت این زبان به قدری است که بسیاری از کسب و کارهای غربی به دنبال استخدام و به کارگیری کارمندانی با داشتن مهارت زبان چینی هستند. در واقع حتی اگرفکر مهاجرت و کار در یک کشور اروپایی، آمریکایی یا استرالیایی را در سر دارید، باز هم کسب این مهارت برای شما مزیت های بسیاری در آینده کاری و  تحصیلی ایجاد خواهد کرد.

 • تجار و بازرگانان

آموزش زبان چینی کلاس برای تجار علاقه مند به تعاملات تجاری با کشور چین به جهات زیر بسیار کارآمد خواهد بود:

 •  دسترسی به بازار بزرگ: چین یکی از بزرگترین بنگاه های اقصادی جهان است و یادگیری زبان چینی می‌تواند به یک کسب و کارمند کمک کند تا راه ورودش به این بازار گسترده را سریع تر وبهتر پیدا کند و میلیون‌ها مشتری با پتانسیل بالا را به دست آورد.
 •  برقراری روابط کارآمد : آموزش کلاس زبان چینی می‌تواند به صاحبان یک کسب و کار کمک کند تا بتوانند روابط قوی با مشتریان و شرکای چینی خود برقرار کند. دانش زبان چینی نشان دهنده  احترام  وعلاقه افراد نسبت به فرهنگ و زبان چین است و می‌تواند منجر به برقراری اعتماد و روابط مؤثر میان شرکای تجاری شود. از آنجایی که ارتباط میان شرکا پیش از مذاکره رسمی از اهمیت بالایی برخوردار است، صحبت کردن با شرکای تجاری چینی به زبان بومی خود می تواند در روند معاملات و مذاکرات اثر مثبتی ایجاد کند.
 • درک فرهنگ تجاری کشور چین:  چین صاحب فرهنگ تجاری منحصر به فردی است و یادگیری زبان چینی می‌تواند کسب و کارها را در درک بهتر رسوم، سنت‌ها و ادبیات مهم در دنیای تجارت چین یاری دهد.
 •  مذاکره مؤثر: توانایی صحبت کردن صاحبان کسب و کار و مذاکره کنندگان تجاری به زبان چینی می‌تواند  به آن ها مزیتی در مذاکرات بدهد، زیرا امکان برقرای ارتباط مستقیم را فراهم می‌کند  و سبب درک بهتر ظرافت های زبانی می شود.
 •  افزایش فرصت‌ها: آموزش کلاس زبان چینی می‌تواند دری به سوی فرصت‌های جدید برای گسترش کسب و کار، شراکت‌ها و همکاری‌ها در چین و سایر مناطق چینی زبان را برای تجار علاقه مند باز کند.
 • همگام شدن با روندهای  اقتصادی جهانی: چین از قطب های اصلی در تجارت جهانی است و بروز نگه داشتن و درک بهتر از روندهای زبان و تجارت چین می‌تواند سبب افزایش رقابت‌پذیری یک بیزنس در بازار بین‌المللی شود.
 • جهانگردان و افرادی که قصد کشف یک تجربه جدید را دارند

آموختن زبان چینی می تواند منجر به رشد و توسعه فردی در شما شود.

تا به این‌جا درباره اهمیت و علل منحصربه‌فرد بودن آموزش زبان چینی کلاس در امور کاری و تجاری صحبت شد؛ اما  بهتر است در نظر داشته باشید که مزایای یادگیری این زبان به مسائل  مادی و تجاری محدود نمی شود.آموزش کلاس زبان چینی می تواند به نیرومندتر شدن حافظه شما کمک کند. ضمن اینکه سبب می‌شود تا  فرهنگ، آداب و رسوم، جغرافیا و هنر شرق دور را بهتر درک کنید.  تاریخ و غرهنگ غنی و چندهزار ساله‌ چین هم مانند یک چاشنی دلپذیر، خوراک زبانی شما را پربارتر و دلنشین تر خواهد کرد.

به طور کلی ، یادگیری زبان چینی به شما کمک می‌کند تا بتوانید جهان را از دید چشمان یک چینی تماشا کنید و ساختار های فکری خود را به چالش بکشید؛ حتی اگراز دسته افرادی نیستید که قصد تجارت، گرفتن پروژه در کشور چین و راه‌اندازی کسب و کار را دارند ، با یادگیری زبان چینی، مسافرت به این کشور پهناور را برای خود  آسان‌تر و لذت بخش تر خواهید کرد. احتمالا فکر کنید برای سفر تفریحی نیازی به دانستن زبان چینی ندارید. درست است! احتمالا بدون دانستن این زبان هم می توانید با کمک تورلیدر مسلط به زبان چینی، از سفر خود لذت ببرید ولی اگر بتوانید خودتان به تنهایی یک سری از کارها مثل رزرو هتل، خرید بلیت، کرایه تاکسی، خرید و سفارش غذا و … را انجام دهید، هم از نظر مالی صرفه‌جویی کرده‌اید و هم امکان محک زدن دانسته های خود را خواهید داشت. به علاوه می توانید دایره ارتباطی خود را گسترش داده و دوستان چینی بسیاری هم بیدا کنید.  

اگر به دنبال یادگیری زبان چینی و چینی بازرگانی هستید، می توانید از خدمات ما استفاده کنید. در ادامه جزئیات این دوره را بررسی خواهیم کرد: در نهایت برای هماهنگی ثبت نام و اطلاع از جزئیات می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. 

6 دیدگاه در “کلاس زبان چینی بازرگانی

 1. حمیدرضا گفت:

  اول فکر می‌کردم نه خیلی سخته. ولی وقتی کلاس های زبان چینی بازرگانی شروع کردم ، دیدم که بر خلاف تصورم، یادگیری این زبان نه تنهای جالبه بلکه واقعاً به درد بخوره. حالا می‌تونم با مشتریان چینی‌ام به بهترین شکل ارتباط برقرار کنم و احساس می‌کنم یه قدم جلوتر از رقبا هستم. بهترین تصمیمی بود که گرفتم

  1. Nik گفت:

   روزبخیر بله زبان چینی جز زبانهای خاص به شمار میاد و با توجه به روابط کشور ما با چین در حال حاضر بسیار کاربردی هست و حتما یادگیریش برای اون دسته از افرادی که با چین تجارت میکنند در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار تاثیرگذار هست.

 2. Aida گفت:

  بعد از اتمام دوره این کلاس چینی آیا مدرکی به عنوان گواهی به شرکت کنندگان داده میشه یا خیر؟

 3. پورنصیری گفت:

  کلاس چینی به نظرم برای کسایی که می خوان تازه تجارت رو با چین شروع کنن خیلی لازمه چون فنون مذاکره با چین یا به قول خدمون همون چونه زدن با چینی ها رو باید بلد بود

 4. ALI گفت:

  سلام هزینه دوره جدید این کلاس چینی فرقی کرده؟ ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید

 5. عسل گفت:

  ببخشید به جز کلاس چینی آیا کلاس های زبان های دیگه مثل زبان روسی هم برگزار می کنید؟ من تعریف کلاس های زبان چینی بازرگانی شما رو شنیدم ولی رو راست بگم زبان چینی تو تجارت من به درد نمی خوره من به آموزش زبان روسی نیاز دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *