۱۰ حقیقت جالب غذا خوردن در چین

۱۰ حقیقت جالب در مورد غذا خوردن در چین که احتمالا نمی دانید.

کشورهای مختلف آداب و رسوم غذایی مختلفی دارند. ممکن است شما در کشور خود طعم غذای چینی را چشیده باشید ، اما این موضوع کاملا با طعم غذا در چین متفاوت است.

۱- چینی ها از چوب های چوبی برای برداشتن غذا استفاده می کنند ، نه چاقو و چنگال.

۲- رشته یا همان نودل ماده غذایی اصلی در شمال چین است ، در حالی که برنج ماده اصلی در جنوب چین است. رستوران های جنوب چین نیز رشته ای که معمولاً از برنج است سرو می کنند.

۳- برنج به طور جداگانه (در وعده های غذایی مشترک) در کاسه های کوچک و غذاهای گوشتی و سبزیجات در بشقاب یا در کاسه های بزرگتر سرو میشود که در وسط میز قرار می گیرد تا همه بتوانند از آن بردارند. در واقع کاملا متفاوت با غرب که هرشخص بشقاب جداکانه خود را دارد.

۴- غذاهای چینی در سراسر چین متفاوت است و غذاهای محلی بسیاری با طعم های مختلف را میتوانید در چین امتحان کنید:تند، شیرین ، ترش و ….

۵- رستوران ها معمولاً برای بیش از چهار نفر یک میز گرد تهیه می کنند. در وسط میز یک شیشه گرد متحرک وجود دارد که با چرخیدن به شما کمک میکند تا به راحتی به ظرف غذا دسترسی داشته باشید.

۶- مواد تشکیل دهنده غذای چینی برای خارجی ها متنوع و گاه حیرت اوراست (قورباغه ، پای مرغ ، گوش خوک ، روده و غیره).

۷-معمولاً هیچ نمک یا فلفل پاش یا بطری سس گوجه ای روی میز نیست ولی بجاش می توانید بطری های سس سویا ، سرکه و رب چیلی را پیدا کنید.

۸- برخی از رستوران های چینی کاملاً پر سر و صدا و دودزا می باشند. اگرچه اخیراً در برخی مناطق ممنوعیت استعمال سیگار در اماکن عمومی اعمال شده است.

۹- دادن انعام در رستوران های چینی مرسوم نمی باشد و هزینه خدمات در قیمت مواد غذایی گنجانده شده است.

۱۰- اگر دوست چینی که با او می خورید غذا را در بشقاب شما گذاشت اینکار او برای نشان دادن صمیمیت و دوستی است و معنای دیگری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *