۶ غذای معروف چینی

۶ غذای معروف چینی

۱- هات پات (火锅 huǒguō)

غذایی است که تفاوت عاشقان واقعی غذای چینی را ازبقیه مشخص می نماید. چنانچه به جای سفارش برنج سرخ شده و چو مِین ؛ هات پات را سفارش دهید، یعنی واقعا علاقه مند به غذای چینی هستید. برای تشخیص کیفیت هات پات آبگوشت آن را تست کنید که در آن تمام برش های گوشت و سبزیجات پخته شده است.

به طور معمول میتوانید عطر و طعم آبگوشت خود را با موادی مانند قارچ ، گوجه فرنگی ، اصلی یا تند انتخاب کنید. بنابراین با توجه به سسی که برای تهیه گوشت انتخاب می کنید ، طعم آن می تواند متفاوت باشد. صدها نوع سس وجود دارد: یک نوع آن از کره بادام زمینی با سیر و پیاز خرد شده می باشد که با روغن کنجد پوشیده شده است.

هات پات (火锅 huǒguō)

 

۲- دامپلینگ (饺子jiaozi)

که از گوشت چرخ کرده و سبزیجات خرد شده که در پوست نازک خمیر پیچیده شده درست می شود. در واقع دامپلینگ با بیش از ۱۸۰۰ سال قدمت ، غذای سنتی محبوب در شمال چین می باشد.
مواد اصلی داخل آن گوشت چرخ کرده ، میگوی خرد شده ، مرغ آسیاب شده ، گوشت گاو و سبزیجات است که به روش های جوش آوردن، بخارپز یا سرخ شده تهییه نمود . دامپلینگ از غذاهای سنتی چین است که در شب سال نو چینی سرو می شود。

دامپلینگ (饺子jiaozi)

 

۳- نودل چو مِین (炒面 chǎomiàn)

به معنای رشته فرنگی سرخ شده است. به طور کلی، این غذای سرخ شده حاوی نودل، گوشت (معمولا مرغ، گوشت گاو، میگو یا گوشت خوک)، پیاز و کرفس می باشد. برای تهیه نودل سرخ شده، رشته ها را مقداری در آب بجوشانید و بعد از سرد شدن ، نوبت به سرخ کردن میرسد.

 

۴- اردک کبابی پکن (北京 烤鸭 Běijīng kǎoyā)

از غذاهای معروف پکن با شهرتی جهانی می باشد که به عنوان یکی از غذاهای ملی چین محسوب می شود. اردک پکن به دلیل پوست نازک و تردش طرفداران زیادی دارد و اغلب با پنکیک ، سس لوبیای شیرین یا سویا با سیر له شده خورده می شود.

 

کباب اردکی پکن

۵- مرغ کونگ پائو (宫保鸡丁gōngbào jīdīng)

از غذاهای معروف سیچوان است که هم بین چینی ها و هم خارجی ها محبوب است. مواد اصلی آن مرغ خرد شده ، چیلی خشک و بادام زمینی سرخ شده می باشد.

مرغ کونگ پائو (宫保鸡丁gōngbào jīdīng)

 

۶- اسپرینگ رول (春卷 chūnjuǎn)

مواد داخل اسپرینگ رول ها می تواند سبزیجات یا گوشت با طعم شیرین یا ادویه ای باشد. پس از پیچاندن رول هامرحله بعدی سرخ کردن آنهاست که در این مرحله رول ها به رنگ زرد طلایی درآیند. این غذا در جیانگشی، جیانگ سو، شانگهای، فوجیان، گوانگژو، شنزن، هنگ کنگ و … بسیار محبوب می باشد.

اسپرینگ رول

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *