مقالات, زبان چینی

7 اپلیکیشن آموزش زبان چینی

7 اپلیکیشن آموزش زبان چینی

در حال حاضر با وجود گسترش روزافزون یادگیری زبان چینی و افزایش جمعیت چینی‌زبانان در سراسر دنیا، بسیاری از افراد قصد دارند این زبان پرکاربرد را فرابگیرند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد یادگیری زبان چینی در سریع ترین زمان ممکن را دارید، بهتر است با کمک یک برنامه ریزی جامع برای خود و با استفاده از منابع معتبر، مهارت های ۴گانه شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خوانش خود را تقویت کرده و دایره لغات خود در این زبان وسعت دهید.

به کارگیری اپلیکیشن های آموزش زبان چینی و سایت ها، می تواند در یادگیری شما نقش کمک کند.

اهمیت استفاده از منابع در فراگیری زبان چینی

اولین و مهم ترین قدم برای شروع یادگیری این زبان پرکاربرد،انتخاب بهترین منابع آموزش زبان چینی می باشد. اگر  انتخاب منابع، دقت و توجه کافی را به کار نبرید، قطعا در طی مسیر با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد، چراکه مسیر مطالعه خود را درست و هدفمند انتخاب نکرده‌اید و ممکن است زمان زیادی را از دست بدهید.

اگر از منابع معتبر آموزشی استفاده کنید، پیشرفت شما در یادگیری زبان چینی تسریع خواهد شد و مفاهیم و قواعد زبانی را به خوبی فراخواهید گرفت. اگر هنوز هم در انتخاب بهترین سایت و یا اپلیکیشن آموزش زبان چینی مردد هستید، این مقاله می‌تواند به کمک شما بیاید.

 اپلیکیشن‌های پرکاربرد آموزش زبان چینی

یکی از جدیدترین و کم هزینه‌ترین راه‌های تقویت مهارت‌های زبان چینی، استفاده از اپلیکیشن های هوشمند مرتبط با زبان چینی است. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان چینی می پردازیم.

 اپلیکیشن‌های پرکاربرد آموزش زبان چینی

 

اپلیکیشنDu Chinese

این اپلیکیشن برای افراد با سطح زبان مبتدی و متوسط، انتخاب مناسبی است. و برای تقویت مهارت های زبانی طراحی شده است. این اپلیکیشن یکی از جدیدترین و بروزترین اپلیکیشن های زبان چینی است که بر روی تقویت مهارت Listening  و Reading تمرکز ویژه ای دارد.

در اپلیکیشن Du Chinese ، فایل های صوتی متون چینی وجود دارند که با گوش دادن و تکرار آنها می توانید به بهبود مهارت شنیداری و گفتاری خود کمک کنید.

 اپلیکیشن Chineseclass101

 

Chineseclass101

این اپلیکیشن برای افراد با سطح زبان مبتدی تا پیشرفته ،انتخاب مناسبی است، و بر تقویت مهارت شنیداری تمرکز دارد.

اپلیکیشن  Chineseclass101 یکی از بهترین و پرکاربرد ترین نرم افزارهای تقویت مهارت  Listening در زبان چینی است.

این اپلیکیشن پرکاربرد دارای فایل های صوتی آموزشی بسیاری است که با شنیدن آن‌ها می‌توانید نحوه تلفظ صحیح کلمات را فرابگیرید و مهارت شنیداری خود در زبان چینی را تقویت نمائید.

اپلیکیشن Hellotalk

 

Hellotalk

این اپلیکیشن برای افراد با سطح زبان مبتدی تا پیشرفته، انتخاب مناسبی است، و به تقویت مهارت های زبانی کمک می کند. تمرکز این اپلیکیشن، تقویت مهارت صحبت کردن (Speaking) است.

اپلیکیشن Hellotalk  ،یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های تقویت مهارت Speaking زبان چینی می باشد که در حال حاضر زبا ن آموزان بسیاری در حال استفاده از آن می باشند.

یکی از ویژگی های بارز این اپلیکیشن، ایجاد ارتباط بین افراد در سراسر دنیا به جهت زبان آموزی می باشد. و امکان برقرای ارتباط صوتی، تصویری و متنی شما با سایر زبان آموزان و صحبت کنندگان به زبان چینی را فراهم می کند.

بدین ترتیب شما می توانید روزانه، زبان چینی خود را تقویت کنید. یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه این اپلیکیشن، اصلاح گرامر جملات و تشخیص صدای ضبط شده شما به هنگام تلفظ واژگان و جملات به زبان چینی است.

 

اپلیکیشن Pleco

Pleco

این اپلیکیشن در واقع یک فرهنگ لغت زبان چینی است و با کمک آن می توانید دایره لغات خود را گسترش دهید.

از نقاط مثبت این فرهنگ لغت هوشمند، می توان به تلفظ صحیح کلمات و امکان تایپ به صورتpinyin اشاره کرد.شما همچنین می توانید کاراکتر لغتی را که نمی دانید، در قسمتی از این اپلیکیشن بکشید تا به معانی و مثال های آن دسترسی پیدا کنید.

Chinesepod

این اپلیکیشن برای تقویت قواعد دستور زبان در افراد با سطح زبان مبتدی و متوسط، مناسب می باشد.

اپلیکیشن Chinesepod یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب است.در این اپلیکیشن آموزش زبان چینی، طراحی تمرین ها به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که به یادگیری وتثبیت قواعد دستور زبان کمک کند.

 

اپلیکیشن آموزش زبان چینی Duolingo

Duolingo

این اپلیکیشن گزینه مناسبی افراد با سطح زبان مبتدی و متوسط است.

اپلیکیشن Duolingo به آموزش زبان از طریق بازی‌های فکری و کسب امتیاز می پردازد. در ابتدا برای ارائه مناسب‌ترین بازی ها برای افراد با سطوح مختلف زبان، یک آزمون تعیین سطح زبان چینی از شما گرفته می‌شود.

پس از آنکه سطح زبان شما توسط اپلیکیشن تعیین شد، شما می توانید به آموزش های رایگان متناسب با وضعیت زبان چینی خود، دسترسی پیدا کنید. به علاوه در اپلیکیشن Duolingo می‌توانید به دوره‌هایی دسترسی پیدا کنید که دروس و مکالمات کوتاه بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و شما را در بهبود مهارت listening و reading یاری می‌کند.

اپلیکیشن یادگیری زبان چینی

 

Memrise  

این اپلیکیشن در واقع به گسترش دایره لغات شما با استفاده از کارت های تصویری کمک می کند. و این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از سیستم تکرار در فواصل زمانی خاص، لغاتی که یادگرفته اید را مرور کنید و این چنین به تثبیت لغات در ذهن خود کمک کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، بازی ها و آزمون هایی در این اپلیکیشن طراحی شده است تا به کمک آن بتوانید خود را محک بزنید.

سایت های مناسب یادگیری زبان چینی

علاوه بر اپلیکیشن ها، برخی سایت ها هم امکانات متعدد و کاربردی برای یادگیری زبان، در اختیار شما قرار می دهند. در ادامه به معرفی ۲ سایت کاربردی برای یادگیری زبان چینی، می پردازیم.

وبسایت    Rocket Languages

یکی از معروف‌ترین وبسایت های آنلاین در حیطه  آموزش زبان‌های مختلف است. در زمینه یادگیری زبان چینی هم امکان ها و محتواهای پرکاربرد و مفیدی دارد.

شما می توانید به صورت رایگان، از بسیاری از منابع موجود در این وبسایت، جهت یادگیری وتقویت زبان چینی خود کمک بگیرید.

وبسایت Chinese Voices

شامل پادکست‌ها و فایل‌های صوتی و تصویری بسیاری است که به شما در جهت یادگیری بهتر زبان چینی به ویژه از طریق شنیداری، کمک فراوانی می کند.   

امیدواریم مجموعه وب‌سایت‌ها و بهترین‌ها در اپلیکیشن یادگیری زبان چینی گردآوری شده در این مقاله، مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید با به کارگیری از آنها در جهت اهداف خود در زبان آموزی، بیشترین استفاده را از آنها ببرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *